Αριστερό μισό φτερό για ρυμουλκούμενο DOMAR DR1014001 θόλος τροχού 400/240mm
Το αριστερό μισό λασπωτήρα DR1014001 της DOMAR τοποθετείται στην αριστερή πλευρά του οχήματος (όταν το βλέπετε προς την κατεύθυνση του ταξιδιού). Αυτό το συμπαγές και ανθεκτικό μισό λασπωτήρα έχει σχεδιαστεί για να προστατεύει τους τροχούς των ρυμουλκούμενων, των ελαφρών γεωργικών ή κατασκευαστικών μηχανημάτων και άλλων επαγγελματικών οχημάτων. Με διαστάσεις μήκους 400 mm, πλάτους 240 mm και ύψους 375 mm , είναι ιδανικό για περιοχές που απαιτούν αποτελεσματική προστασία από νερό, λάσπη και ψεκασμό βράχων, ενώ παράλληλα εξοικονομεί χώρο. Δεν διαθέτει εργοστασιακές οπές στερέωσης , επιτρέποντας στον χρήστη να προσαρμόζει ελεύθερα τα σημεία στερέωσης στο συγκεκριμένο σχεδιασμό του οχήματος. Η επίπεδη βάση του, με πρόσθετη ανάγλυφη επένδυση που σκληραίνει το λασπωτήρα, επιτρέπει την εύκολη σύνδεση απευθείας στο πλαίσιο, εξασφαλίζοντας γρήγορη και βολική εγκατάσταση.